DOĞAL KÖY YUMURTASI

DOĞAL YAŞAM, SAĞLIKLI TAVUKLAR, İYİ YUMURTALAR...

ADI'DA  TADI'DA  FARKLI

ÇOCUKLUĞUNUZDAKİ KÖY YUMURTASI

İLK TAVUKLARIMIZ İLK YUMURTALARIMIZ

İlk ve orta okul çağında pazarda satılan civcivler ile ufak bir deneme ile 70 Adet tavuk sahibi oldum :) daha sonra okul vb sebeplerden dolayı tavuk ve yumurtalarım dan ayrıldım :( Şimdi ise tekrar bu eskiden kalan maceramı arkadaşımın orman evindeki tavuklar ile yeniden canlandı ve Hayatın temiz ve saf kalması için, sizlere doğal köy yumurtasını sunmak adına özenle beslediğimiz tavuklarımız dan elde ettiğimiz doğal köy yumurtalarını sizlere sunmaya karar verdik. Tavuklarımızı ufacık kafeslerde değil kafessiz kümeslerde besliyoruz. Hayvan refahına uygun büyüttüğümüz tavuklarımız, özgürce gezip, eşelenip tüneyerek doğal davranışlarını gösterebiliyorlar. Yaşam şartları doğaya uygun olan tavuklarımızın yumurtaları da bir o kadar sağlıklı oluyor. değirmen

GID GID GIDAKLARIMIZIN FARKI

Şehirden uzakta, sessiz sakin bir ortamda, yeşil çayırlara yayılmış özgür tavuklar… Otların arasında börtü-böcek, kurt, solucan yiyen, yabani otlarla beslenen tavukların yumurtalarının yerini hiç bir şey tutmuyor. İçinde hiçbir kimyasal yada yapay madde bulunmayan yemlerle ve doğanın sunduğu doğal besinlerle beslenen, doğada serbest dolaşan ve doğasına uygun şartlarda yaşayan tavuklarımızın sağlıklı köy yumurtalarını sizlere sunuyoruz.

tavuk

SİZ VE SEVDİKLERİNİZ İÇİN EN İYİSİNİ SUNAN EKİBİMİZ

Meşe ormanlarıyla kaplı orman evimizde, köy tavuklardan elde edilen doğal köy yumurtalarımız, kahvaltılarınıza lezzet katmaya geliyor. cinsler

KÖY'DEN, ŞEHRE İNEN YUMURTALAR

Yumurtanın yüksek protein oranına sahip bir besin olduğunu genellikle biliriz. Bunun yanında yumurta A, D, E ve B grubu vitaminleri başta olmak üzere birçok vitamini önemli oranda içerir. Protein, vitamin ve mineral açısından oldukça zengin olan yumurta, özellikle çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimi açısından büyük önem taşır. Yumurta içeriğindeki kolin maddesi ile beynin gelişiminde önemli rol oynamaktadır. Hakiki köy yumurtaları her daim taze ve lezzetlidir. Çünkü; köyümüzde sınırlı sayıda yumurta üretimi vardır. Burası endüstriyel yumurta üretimi yapılan, binlerce tavuğu olan bir tesis değil. Belli sayıdaki tavuğumuzla kümeslerimizde günlük toplayabildiğimiz yumurta belli bir adedi geçmez. Köy yumurtası en sağlıklı ve besin değeri yüksek yumurtadır. Çünkü köy tavukları özgürdür ve doğal beslenir. Tavuk çiftliklerindeki tavuklar özellikle hızlı yumurtlamayı sağlayan suni yemler ile beslenir, besin değeri daha düşüktür. Köy yumurtası kadar sağlıklı değildir. yumurta

KALİTEMİZ

Sağlığımız için tartışılmaz bir yere sahip olan yumurtalar, üretim şekillerine göre farklı adlarla anılabilmektedir. GDO faktörünün konuşulduğu günümüzde Köy ürünlerine doğru bir yöneliş gözle görülür derecede artmış olsa da marketlerde, pazarlarda ve gıda satış merkezlerinde bir çok farklı türde yumurtaya rastlamak mümkün.

Bunlardan bazları:

Endüstriyel Yumurtalar: Standart ve en ucuz market yumurtasıdır. Bu yumurtalar çoğunlukla kafeste gün ışığı görmeyen , vitaminlerle (bazen antibiyotik ve hormonlarla) gelişim süreci hızlandırılan tavuklardan elde edilmektedir.  Yumurta sarısını koyu ve turuncu renk vermek için yemlerde renklerdirici  kullanılmaktadır.

Organik Yumurtalar: Organik yumurta üretiminde hayvanın gün ışığına erişimi kısıtlıdır. Hazır organik gıdalarla beslenen tavuklardan elde edilir. Yumurta sarısını koyu ve turuncu renk vermek için yemlerde renklerdirici  kullanılmaktadır.

Köy Yumurtası: İçinde hiçbir kimyasal yada yapay madde bulunmayan yemlerle ve doğanın sunduğu doğal besinlerle beslenen bitki ve haşere (tavuğun doğal besini) yiyen , doğada serbest dolaşan ve doğasına uygun şartlarda yaşayan ve doğal döllenme yöntemleri ile üreyen tavuklardan elde edilen köy yumurtası nedir. Uzmanların en çok tavsiye ettiği yumurtadır. Hiç bir katkı maddesi verilmemektedir.

Köy yumurtası ile Organik yumurta  aynı şey değildir.

Köy yumurtası ile Endüstriyel - Organik yumurta arasındaki en önemli fark besin değeridir. Köy yumurtası normal yumurtalara göre 3 kat daha fazla E vitamini, 1.5 kat daha fazla A vitamini, 7 kat daha fazla beta karoten, 3 kat daha fazla omega 3, 1/3’ü kadar kolesterol içerir.

100%

Doğal

100%

Sağlıklı

100%

Güvenilir

100%

Saf

İletişim

Bizi Facebook , Twitter , İnstagram ve Youtube Hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

0555 889 0 968

Back to Top
ONLİNE SİPARİŞ
Ad Soyad (gerekli)
Epostanız (gerekli)
Adres (gerekli)

il - ilçe (gerekli)

Telefon (gerekli)

Sipariş Adeti

İletmek istediğiniz Mesajınız

Siparişi Onaylıyorum